Závěr podzimu v 5. gastroshop.cz lize BSMK vypadal ještě dva týdny před koncem jako ložená hra. Podzimní vítr však zamíchal kartami a do posledních kol přivál nečekanou zápletku. V senzaci 11. kola nejprve dosavadní neporažený lídr FC Royal Flush přes nespornou fotbalovou kvalitu podlehl doma vysoko 2:5 soustředěné hře druhých Jinačovic. S instinktem mrchožrouta se ve 12. kole na psychicky zle pošramoceném Flushi přiživilo i třetí Corinto a drama pro poslední kolo podzimu bylo na světě.

Právě nabuzené Corinto totiž v sobotu 23. listopadu přijelo do Jinačovic s jediným cílem, urvat pomyslný titul podzimního mistra pro sebe. První poločas nenechal nikoho na pochybách, že to soupeř myslí smrtelně vážně. Bitva sváděná v poryvech ledového větru ničím nepřipomínala převahu Jinačovic z předchozích domácích kol ani spanilé jízdy za body k soupeřům. Hrálo se tvrdě, na pokraji sil, a jen díky pevným nervům a přehledu sudího Roberta Fila, jehož píšťalka sezónu v Jinačovicích otevírala i ukončovala, se vše udrželo v mezích pravidel a fair play. Soupeř měl více ze hry a nebýt štěstí a kouzlení domácího gólmana Pepy Chrápavého, mohlo být už v prvním poločase hodně zle.

V podobném duchu zápas pokračoval i po přestávce zkrácené na minimum, aby svalstvo ani odhodlání soupeřů nevychladlo. Ve 40. minutě přišel dlouho obávaný úder a soupeř se ujal vedení 0:1. Naděje na vítězství domácích potemněly jako mraky hnané větrem nad západním obzorem. Fanoušci to nicméně nevzdali a svými srdci tlačili domácí alespoň k vytouženému bodu. Hráči začali zvedat hlavy a poslední čtvrtina utkání se proměnila v ostřelování korintské brány, zejména z vydřených standardních situací. Domácí kanonýři však dlouho nemohli najít klíč k jejímu překonání. Zvonila tyč, pod palbou se ocitla sokolovna, stánek s pivem, svařákem a tlačenkou, ušetřeny nebyly ani kočárky místních budoucích fotbalových nadějí. Konečně se v 56. minutě po skrumáži ve vápně zorientoval podzimní král ligových střelců Dan Vítek a upravil výsledek utkání na konečných 1:1. Svou gólovou bilanci tím zvedl na úctyhodných 34 vstřelených branek ve dvanácti odehraných zápasech. Jinak lze za hráče utkání označit strážce obou branek.

Se závěrečným hvizdem propukly jinačovické ochozy v jásot. To, co si ještě v létě nedovedl nikdo představit, se stalo skutkem. V Jinačovicích vznikl fotbalový klub, hraje se fotbalová soutěž a domácí budou přezimovat v teple prvního místa tabulky.